• Erasmus+ : „Connected through sport – common future of youth from Europe”

• W dniach 6 - 11 lipca 2020 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Erasmus+ : „Connected through sport – common future of youth from Europe”. Projekt odbył się w Poroninie, a podstawowym działaniem było spotkanie i integracja młodzieży polskiej z młodymi Polakami żyjącymi na Litwie.

Zadaniem projektu było pogłębianie wiedzy przydatnej uczestnikom do życia codziennego. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się, jak stosować zasady zdrowego odżywiania, zrównoważonych ćwiczeń i odpowiedniej równowagi najważniejszych elementów wpływających na czynności organizmu w życiu codziennym.  Uczestnicy pogłębili swoje umiejętności pracy w zespole, osobiste, społeczne i językowe, a także rozumienie innych kultur. Uwzględniono także elementy dotyczące wiedzy o stereotypach i uprzedzeniach, współpracy międzykulturowej   i wspólnych korzeniach kultury europejskiej.  Informacje te uzyskano poprzez edukację poza formalną, przede wszystkim poprzez zaangażowanie samych uczestników w przygotowanie zajęć, które były okazją do zdobycia i utrwalenia nowej wiedzy poprzez jej praktyczne wykorzystanie.