• Pożegnanie

Z głębokim smutkiem i poczuciem ogromnej straty przekazujemy wiadomość o śmierci Pani Marii Jackiewicz - długoletniej nauczycielki i dyrektora Technikum Geologiczno - Geodezyjno - Drogowego w Warszawie. Ze szkołą była związana od września 1974r.,gdy jako absolwentka wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej rozpoczęła pracę nauczyciela geodezji, pełniąc też funkcję wychowawcy klasy. Jej kompetencje zawodowe, talent pedagogiczny i zdolności organizacyjne szybko zostały dostrzeżone przez dyrekcję szkoły, co zaowocowało awansem na stanowisko wicedyrektora. Kolejnym etapem w karierze zawodowej Pani Marii Jackiewicz było objęcie funkcji dyrektora Zespołu Szkół Geologiczno-Geodezyjno-Drogowych, którą pełniła w latach 1997-2006.Po przejściu na emeryturę pracowała jeszcze w naszym technikum, prowadząc zajęcia z geodezji i ćwiczenia terenowe, w organizację których zawsze wkładała wiele serca i energii. Swoje ogromne doświadczenie w dziedzinie szkolnictwa zawodowego wykorzystała pracując, po odejściu ze szkoły  w 2012r.,w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Pracę tę przerwała dopiero w 2020r. ze względu na stan zdrowia.

Za szczególne zaangażowanie i osiągnięcia w pracy pedagogicznej i zarządzaniu oświatą Pani Maria Jackiewicz otrzymała wiele odznaczeń i nagród, z których najważniejsze to  Srebrny Krzyż Zasługi 1997, Nagroda Ministra Edukacji Narodowej II stopnia 2001, Medal Komisji Edukacji Narodowej 2003, Srebrna Odznaka Za Zasługi w Dziedzinie Geodezji i Kartografii, Odznaka Honorowa Zasłużony dla Polskiej Geologii, Złota Odznaka Zasłużona w Pracy PTTK wśród Młodzieży.

Pani Maria Jackiewicz zmarła 28 października 2020r.po wielu miesiącach zmagań z ciężką i wyniszczającą chorobą. Trudno nam pogodzić się z tą stratą. Odeszła osoba, dla której praca w szkole była pasją, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Bez trudu potrafiła znaleźć nić porozumienia zarówno z uczniami jak i nauczycielami. Wrażliwa, empatyczna służyła radą, pomagała w rozwiązywaniu problemów. Uczniowie cenili ją za rozległą wiedzę geodezyjną, którą potrafiła przekazać w sposób jasny i zrozumiały, nauczyciele zaś za umiejętność skutecznego motywowania do pracy. Szczególną troską otaczała młodych nauczycieli przedmiotów geodezyjnych oraz uczniów zdolnych, m.in osobiście angażując się w ich przygotowania do udziału w corocznej Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Na tym polu nasi reprezentanci odnosili wiele sukcesów. Jako specjalistka w swojej dziedzinie współpracowała z różnymi instytucjami ,m.in ze Stowarzyszeniem Geodetów Polskich i Wydziałem Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.  Dzięki swojej osobowości Pani Maria Jackiewicz potrafiła stworzyć w szkole szczególnie przyjazną atmosferę, była bowiem osobą bardzo ciepłą, pogodną, obdarzoną poczuciem humoru i wielką dozą serdeczności. Taką właśnie ją zapamiętamy.

Nauczycielkę, Wychowawczynię, Dyrektora, Koleżankę, Przyjaciółkę, po prostu

DOBREGO CZŁOWIEKA O WIELKIM SERCU.

Żegnaj Marysiu!

• Dlaczego zakładamy maski?

• Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2d (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) pod opieką Pani Magdaleny Pastuszak, wygrali granta "INICJATOR W AKCJI" markowanego przez Stowarzyszenie Yoth Human Impact. Realizacja grantu finansowana jest przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. W ramach paro miesięcznego okresu, uczniowie będą realizowali kampanię społeczną pt "MASKI psychologiczne" - w formie projektów plakatów na ten temat.Grant zakończy się wydrukowaniem katalogów w twardej oprawie dokumentujących całą akcję, warsztatami online z zakresu kultury projektowej, promocji projektów, narzędzi projektowych itp.

Gratulacje!