• Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni...

• Uczniowie klasy 2d (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) prezentują - dla swoich koleżanek i kolegów ze szkoły - książki, które ich zdaniem powinno się przeczytać. Chcą tym sposobem zainicjować akcję  i zachęcić uczniów z innych klas do zaprezentowania swoich ulubionych pozycji czytelniczych. W dobie pandemii i nie tylko, książka pozostanie naszym najlepszym przyjacielem. Zachęcamy do udziału w akcji.

Zgłoszenia swoich propozycji prosimy wysyłać na artroomagda@wp.pl załączając zdjęcie okładki i kilka zdań o książce.

• Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych.

• Uczniowie z naszej szkoły (z klasy 3e, 3t oraz 2pd) wzięli dziś udział w etapie badawczym – warsztatach konsultacyjnych realizowanych przez badaczy Fundacji Pole Dialogu.

Warszawa, jako pierwsze miasto w Polsce, przyjęła i realizowała spójny i interdyscyplinarny program mający na celu poprawę jakości życia młodzieży i wzmocnienie uczestnictwa młodych w życiu miasta – „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”. Na podstawie tych doświadczeń oraz nowego badania, przygotowywane są założenia do polityki na przyszłe lata. Dokument będzie określał wartości i postawy, które są kluczowe przy pracy z młodzieżą na różnych płaszczyznach, a które to będą stanowić wytyczne dla wszystkich podmiotów pracujących z i na rzecz młodzieży.

• Nagroda Ministra Edukacji Narodowej

• Z radością informujemy, że Pani Dyrektor Małgorzata Augustowska została uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za zasługi dla polskiej oświaty, osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Gratulujemy z całego serca Pani Dyrektor! Jest to także sukces całej Naszej Szkoły,  to wielki honor i zaszczyt dla Dzielnicy Pragi Północ, Rady Pedagogicznej, Pracowników, Uczniów i Rodziców naszego Zespołu Szkół.

We wniosku napisano: (...) Dobry dyrektor, to nie tylko pracownik, ale przede wszystkim mentor, osoba, która własną postawą wspiera działania swoich podwładnych. Takim człowiekiem jest Pani Małgorzata Augustowska. Empatyczna, zawsze dysponująca czasem dla swoich uczniów, rodziców i nauczycieli, otwarta na propozycje. Jej troska o szkołę i konsekwencja w działaniu niewątpliwie przyczyniają się do sukcesów uczniów i nauczycieli naszego Zespołu Szkół. (...).

Wyróżnione zostały także wieloletnie nauczycielki szkoły należące do zespołu kierowniczego placówki – wicedyrektor Pani Elżbieta Smużyńska – Kapuścińska i Pani Dorota Stachoń – kierownik szkolenia praktycznego. Otrzymały One Medale Edukacji Narodowej – najwyższe odznaczenia oświatowe wręczane nauczycielom za  wybitne osiągnięcia i długoletnią pracę na rzecz edukacji.

• MASKI PSYCHOLOGICZNE

• Uczniowie klasy 2d (graficznej)  w listopadzie zrealizowali granta "INICJATOR W AKCJI" markowanego przez Stowarzyszenie Yoth Human Impact.  Projekt finansowany jest przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy. W ramach 2 miesięcznego okresu uczniowie stworzyli kampanię społeczną pt. MASKI PSYCHOLOGICZNE -  w formie serii plakatów poruszający ten temat. Grant zakończył się wydrukowaniem katalogu w twardej oprawie, dokumentującego całą akcję. Niektórzy uczniowie dostali imienne wyróżnienia  od m.in. uznanych artystów z zakresu grafiki, projektowania i innych specjalistów związanych z tematem projektu.

Inicjatorem i opiekunem była Magdalena Pastuszak oraz Katarzyna Klonowska.

• Plakaty - profilaktyka COVID - 19

• Klasa 1T w ramach lekcji Edukacji dla bezpieczeństwa przygotowała plakaty dotyczące profilaktyki Covid 19. Wszystkie prace są bardzo ciekawe, ale przede wszystkich pokazują, jak możemy zapobiegać zarażeniu się koronawirusem. Gratulujemy pomysłowości!!!

• Palcem po mapie - najciekawsze zakątki Niemiec

• Palcem_po_mapie.pdf

Na przełomie października i listopada został  zorganizowany w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego pt: "Palcem po mapie - najciekawsze zakątki Niemiec".

Uczniowie tworzyli prezentacje na temat wybranych, czy też najciekawszych według nich miejsc, miast, krain geograficznych, godnych obejrzenia w Niemczech. W konkursie mógł wziąć udział każdy uczeń. Wpłynęło ponad 30 prezentacji!!!! Szczególnie zaangażowali się uczniowie klas pierwszych :-)

Wszyscy uczniowie otrzymają ocenę 6 i oczywiście uznanie nauczyciela języka niemieckiego :-) Prezentacje były ciekawe, pomysłowe, jedne krótsze, inne dłuższe ale wszystkie warte obejrzenia.

Prezentujemy kilka slajdów...Chociaż w ten sposób możemy podróżować i poznawać nowe zakątki....być może w niedługim czasie będziemy mogli je zwiedzić osobiście....? Czego Wam i sobie życzę!!!

Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

• STEREOTYPOZA

• Uczniowie klasy 3d (graficznej)  w listopadzie zrealizowali granta "INICJATOR W AKCJI" markowanego przez Stowarzyszenie Yoth Human Impact.

Projekt finansowany jest przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. W ramach 5 miesięcznego okresu uczniowie stworzyli kampanię społeczną pt "STEREOTYPOZA - choroba cywilizacyjna" w formie 19  plakatów poruszający ten temat. Grant zakończył się wydrukowaniem katalogu w twardej oprawie dokumentującego całą akcję.

Niektórzy uczniowie dostali imienne wyróżnienia  od m.in.  uznanych artystów z zakresu grafiki i projektowania.

Inicjatorem i opiekunem całej akcji była Pani Magdalena Pastuszak.