• Zespół Szkół Nr 14 w Warszawie, ul. Szanajcy 5Strona domowaHerb Polski
 • Aktualności

      • Erasmus+ : „Connected through sport – common future of youth from Europe”

      • W dniach 6 - 11 lipca 2020 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Erasmus+ : „Connected through sport – common future of youth from Europe”. Projekt odbył się w Poroninie, a podstawowym działaniem było spotkanie i integracja młodzieży polskiej z młodymi Polakami żyjącymi na Litwie.

       Zadaniem projektu było pogłębianie wiedzy przydatnej uczestnikom do życia codziennego. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się, jak stosować zasady zdrowego odżywiania, zrównoważonych ćwiczeń i odpowiedniej równowagi najważniejszych elementów wpływających na czynności organizmu w życiu codziennym.  Uczestnicy pogłębili swoje umiejętności pracy w zespole, osobiste, społeczne i językowe, a także rozumienie innych kultur. Uwzględniono także elementy dotyczące wiedzy o stereotypach i uprzedzeniach, współpracy międzykulturowej   i wspólnych korzeniach kultury europejskiej.  Informacje te uzyskano poprzez edukację poza formalną, przede wszystkim poprzez zaangażowanie samych uczestników w przygotowanie zajęć, które były okazją do zdobycia i utrwalenia nowej wiedzy poprzez jej praktyczne wykorzystanie.

        

      • Mazowiecki Konkurs Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej

      • Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej Etap 3-ci Mazowieckiego Konkursu Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej został odwołany. O kolejności miejsc zadecydowały wyniki dwóch pierwszych etapów. Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom a w szczególności Głównemu Geodecie Kraju dr hab inż. Waldemarowi Izdebskiemu, który w tym roku dołączył do tego zacnego grona. Dyplomy oraz nagrody przekażemy uczestnikom przez nauczycieli w czasie egzaminów zawodowych. Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku jubileuszowy konkurs odbędzie się normalnie. MKPWG_IX.pptx

      • Sukces naszego ucznia

      • Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Marcel Kubis z klasy 2i, został Laureatem AP SGGW w Warszawie. Laureat otrzymał indeks na Wydział Ekonomiczny do wykorzystania w roku matury na jednym z pięciu kierunków: ekonomii, finansach i rachunkowości, logistyce, zarządzaniu lub turystyce i rekreacji. W tegorocznej edycji uczestniczyli uczniowie z 25 szkół, Akademię ukończyło 183 uczniów. Gratulujemy wytrwałości w dążeniu do sukcesu!

      • Rekrutacja 2020

      • Wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane na adres technikumggd@gmail.com W czasie trwania epidemii możliwe jest wysłanie kandydatowi skanu skierowania na badania lekarskie.

      • Ósmoklasisto - wybieraj mądrze!

      • Ósmoklasisto - zbliża się ważny moment wyboru szkoły ponadpodstawowej. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat naszego technikum, placówki będącej w czołówce najlepszych szkół technicznych w Warszawie, która może poszczycić się, m.in. stuprocentową zdawalnością matur i „Złotą Tarczą” przyznawaną przez miesięcznik Perspektywy. Mamy nadzieję, że zaprezentowane informacje pomogą Ci w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Wejdź w link poniżej i poznaj nasze zawody.

      • INICJATOR W AKCJI - sukces klasy o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej

      • Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2d (graficznej) pod opieką Pani Magdaleny Pastuszak wygrali

       granta "INICJATOR W AKCJI" markowanego przez Stowarzyszenie Yoth Human Impact. Realizacja grantu

       finansowana jest przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.W ramach 5 miesięcznego okresu uczniowie

       będą realizowali kampanię społeczną pt "STEREOTYPOZA - choroba cywilizacyjna" w formie projektów

       plakatów na ten temat.Grant zakończy się wydrukowaniem plakatów w dużym formacie na twardym podłożu,

       oraz katalogu dokumentującego całą akcję. Plakaty będą pokazywane w miejscach publicznych i internecie.

      • Sukcesy wychowanków naszej szkoły w roku szkolnym 2019/20

      • Olimpiada Innowacji Technicznych i wynalazczości - Sponsor Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

       Olimpiada w roku szkolnym 2019/20 została zakończona.

       Uczniowie Technikum Geodezyjnego:

       • Olga Łopacka
       • Wiktoria Szmagała
       • Juliusz Kania

       Opracowali projekt pt. „Krajobraz kulturowy Wisły oraz możliwości ochrony i zagospodarowania”. Praca

       uczestniczyła w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok A.

       W kategorii „pomysł ekologiczny” projekt uzyskał tytuł FINALISTY. W roku szkolnym 2019/20 jest to najwyższe

       wyróżnienie, gdyż nie wyłoniono Laureatów.

       Uczniowie uzyskali tytuł „Młodego Innowatora” oraz indeks na dowolnie wybraną uczelnię wyższą techniczną.

       Młodym Innowatorom - uczniom naszej szkoły składamy gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.”

      • Tak żyć jak żyłem, warto było

      • Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jakub Stefanowicz z klasy 3bc zajął pierwsze miejsce w VII

       Warszawskim Konkursie "Tak żyć jak żyłem, warto było" w kategorii szkół ponadpodstawowych.

       Gratulujemy!

      • Druk 3D

      • Technologia druku 3D niesie ze sobą szereg możliwości, coraz chętniej wykorzystywanych w polskich szkołach czy uczelniach. Uczniowie nabywają kolejne umiejętności, które już niebawem mogą okazać się kluczowe chociażby na rynku pracy. Zakupiliśmy dwie profesjonalne drukarki 3DGence DOUBLE P255, na potrzeby nauki druku przestrzennego.
       Nasza szkoła podąża za wyzwaniami stawianymi przez współczesny świat kolejnym pokoleniom, wchodzącym na rynek pracy. Zgodnie z oczekiwaniami pracodawców, młodzi ludzie powinni wykazywać się nie tylko samą wiedzą, ale również umiejętnościami jej praktycznego zastosowania. Nic więc dziwnego, że drukarki 3D są już czymś oczywistym na kierunkach mechanicznych, graficznych, a nawet lekarskich. Plastikowe modele, które będzie można przygotować na potrzeby zajęć pomogą nie tylko lepiej zapamiętywać, ale przede wszystkim zrozumieć nowe zagadnienia. Poprawią orientację i wyobraźnię przestrzenną, z którą uczniowie coraz częściej mają problem.