• Zespół Szkół Nr 14 w Warszawie, ul. Szanajcy 5Strona domowaHerb Polski
 • Aktualności

      • Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni...

      • Uczniowie klasy 2d (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) prezentują - dla swoich koleżanek i kolegów ze szkoły - książki, które ich zdaniem powinno się przeczytać. Chcą tym sposobem zainicjować akcję  i zachęcić uczniów z innych klas do zaprezentowania swoich ulubionych pozycji czytelniczych. W dobie pandemii i nie tylko, książka pozostanie naszym najlepszym przyjacielem. Zachęcamy do udziału w akcji. 

       Zgłoszenia swoich propozycji prosimy wysyłać na artroomagda@wp.pl załączając zdjęcie okładki i kilka zdań o książce.

        

      • Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych.

      • Uczniowie z naszej szkoły (z klasy 3e, 3t oraz 2pd) wzięli dziś udział w etapie badawczym – warsztatach konsultacyjnych realizowanych przez badaczy Fundacji Pole Dialogu.

       Warszawa, jako pierwsze miasto w Polsce, przyjęła i realizowała spójny i interdyscyplinarny program mający na celu poprawę jakości życia młodzieży i wzmocnienie uczestnictwa młodych w życiu miasta – „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”. Na podstawie tych doświadczeń oraz nowego badania, przygotowywane są założenia do polityki na przyszłe lata. Dokument będzie określał wartości i postawy, które są kluczowe przy pracy z młodzieżą na różnych płaszczyznach, a które to będą stanowić wytyczne dla wszystkich podmiotów pracujących z i na rzecz młodzieży.

      • Nagroda Ministra Edukacji Narodowej

      • Z radością informujemy, że Pani Dyrektor Małgorzata Augustowska została uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za zasługi dla polskiej oświaty, osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Gratulujemy z całego serca Pani Dyrektor! Jest to także sukces całej Naszej Szkoły,  to wielki honor i zaszczyt dla Dzielnicy Pragi Północ, Rady Pedagogicznej, Pracowników, Uczniów i Rodziców naszego Zespołu Szkół.

       We wniosku napisano: (...) Dobry dyrektor, to nie tylko pracownik, ale przede wszystkim mentor, osoba, która własną postawą wspiera działania swoich podwładnych. Takim człowiekiem jest Pani Małgorzata Augustowska. Empatyczna, zawsze dysponująca czasem dla swoich uczniów, rodziców i nauczycieli, otwarta na propozycje. Jej troska o szkołę i konsekwencja w działaniu niewątpliwie przyczyniają się do sukcesów uczniów i nauczycieli naszego Zespołu Szkół. (...).

       Wyróżnione zostały także wieloletnie nauczycielki szkoły należące do zespołu kierowniczego placówki – wicedyrektor Pani Elżbieta Smużyńska – Kapuścińska i Pani Dorota Stachoń – kierownik szkolenia praktycznego. Otrzymały One Medale Edukacji Narodowej – najwyższe odznaczenia oświatowe wręczane nauczycielom za  wybitne osiągnięcia i długoletnią pracę na rzecz edukacji.

      • MASKI PSYCHOLOGICZNE


      • Uczniowie klasy 2d (graficznej)  w listopadzie zrealizowali granta "INICJATOR W AKCJI" markowanego przez Stowarzyszenie Yoth Human Impact.  Projekt finansowany jest przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy. W ramach 2 miesięcznego okresu uczniowie stworzyli kampanię społeczną pt. MASKI PSYCHOLOGICZNE -  w formie serii plakatów poruszający ten temat. Grant zakończył się wydrukowaniem katalogu w twardej oprawie, dokumentującego całą akcję. Niektórzy uczniowie dostali imienne wyróżnienia  od m.in. uznanych artystów z zakresu grafiki, projektowania i innych specjalistów związanych z tematem projektu.

       Inicjatorem i opiekunem była Magdalena Pastuszak oraz Katarzyna Klonowska.

      • Plakaty - profilaktyka COVID - 19

      • Klasa 1T w ramach lekcji Edukacji dla bezpieczeństwa przygotowała plakaty dotyczące profilaktyki Covid 19. Wszystkie prace są bardzo ciekawe, ale przede wszystkich pokazują, jak możemy zapobiegać zarażeniu się koronawirusem. Gratulujemy pomysłowości!!!

      • Palcem po mapie - najciekawsze zakątki Niemiec


      • Palcem_po_mapie.pdf

       Na przełomie października i listopada został  zorganizowany w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego pt: "Palcem po mapie - najciekawsze zakątki Niemiec". 

       Uczniowie tworzyli prezentacje na temat wybranych, czy też najciekawszych według nich miejsc, miast, krain geograficznych, godnych obejrzenia w Niemczech. W konkursie mógł wziąć udział każdy uczeń. Wpłynęło ponad 30 prezentacji!!!! Szczególnie zaangażowali się uczniowie klas pierwszych :-) 

       Wszyscy uczniowie otrzymają ocenę 6 i oczywiście uznanie nauczyciela języka niemieckiego :-) Prezentacje były ciekawe, pomysłowe, jedne krótsze, inne dłuższe ale wszystkie warte obejrzenia.

       Prezentujemy kilka slajdów...Chociaż w ten sposób możemy podróżować i poznawać nowe zakątki....być może w niedługim czasie będziemy mogli je zwiedzić osobiście....? Czego Wam i sobie życzę!!!

       Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

        

      • STEREOTYPOZA

      • Uczniowie klasy 3d (graficznej)  w listopadzie zrealizowali granta "INICJATOR W AKCJI" markowanego przez Stowarzyszenie Yoth Human Impact.

       Projekt finansowany jest przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. W ramach 5 miesięcznego okresu uczniowie stworzyli kampanię społeczną pt "STEREOTYPOZA - choroba cywilizacyjna" w formie 19  plakatów poruszający ten temat. Grant zakończył się wydrukowaniem katalogu w twardej oprawie dokumentującego całą akcję.

       Niektórzy uczniowie dostali imienne wyróżnienia  od m.in.  uznanych artystów z zakresu grafiki i projektowania.

       Inicjatorem i opiekunem całej akcji była Pani Magdalena Pastuszak.

     • Pożegnanie
      • Pożegnanie

      •  

        

       Z głębokim smutkiem i poczuciem ogromnej straty przekazujemy wiadomość o śmierci Pani Marii Jackiewicz - długoletniej nauczycielki i dyrektora Technikum Geologiczno - Geodezyjno - Drogowego w Warszawie. Ze szkołą była związana od września 1974r.,gdy jako absolwentka wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej rozpoczęła pracę nauczyciela geodezji, pełniąc też funkcję wychowawcy klasy. Jej kompetencje zawodowe, talent pedagogiczny i zdolności organizacyjne szybko zostały dostrzeżone przez dyrekcję szkoły, co zaowocowało awansem na stanowisko wicedyrektora. Kolejnym etapem w karierze zawodowej Pani Marii Jackiewicz było objęcie funkcji dyrektora Zespołu Szkół Geologiczno-Geodezyjno-Drogowych, którą pełniła w latach 1997-2006.Po przejściu na emeryturę pracowała jeszcze w naszym technikum, prowadząc zajęcia z geodezji i ćwiczenia terenowe, w organizację których zawsze wkładała wiele serca i energii. Swoje ogromne doświadczenie w dziedzinie szkolnictwa zawodowego wykorzystała pracując, po odejściu ze szkoły  w 2012r.,w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Pracę tę przerwała dopiero w 2020r. ze względu na stan zdrowia.

       Za szczególne zaangażowanie i osiągnięcia w pracy pedagogicznej i zarządzaniu oświatą Pani Maria Jackiewicz otrzymała wiele odznaczeń i nagród, z których najważniejsze to  Srebrny Krzyż Zasługi 1997, Nagroda Ministra Edukacji Narodowej II stopnia 2001, Medal Komisji Edukacji Narodowej 2003, Srebrna Odznaka Za Zasługi w Dziedzinie Geodezji i Kartografii, Odznaka Honorowa Zasłużony dla Polskiej Geologii, Złota Odznaka Zasłużona w Pracy PTTK wśród Młodzieży.

       Pani Maria Jackiewicz zmarła 28 października 2020r.po wielu miesiącach zmagań z ciężką i wyniszczającą chorobą. Trudno nam pogodzić się z tą stratą. Odeszła osoba, dla której praca w szkole była pasją, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Bez trudu potrafiła znaleźć nić porozumienia zarówno z uczniami jak i nauczycielami. Wrażliwa, empatyczna służyła radą, pomagała w rozwiązywaniu problemów. Uczniowie cenili ją za rozległą wiedzę geodezyjną, którą potrafiła przekazać w sposób jasny i zrozumiały, nauczyciele zaś za umiejętność skutecznego motywowania do pracy. Szczególną troską otaczała młodych nauczycieli przedmiotów geodezyjnych oraz uczniów zdolnych, m.in osobiście angażując się w ich przygotowania do udziału w corocznej Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Na tym polu nasi reprezentanci odnosili wiele sukcesów. Jako specjalistka w swojej dziedzinie współpracowała z różnymi instytucjami ,m.in ze Stowarzyszeniem Geodetów Polskich i Wydziałem Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.  Dzięki swojej osobowości Pani Maria Jackiewicz potrafiła stworzyć w szkole szczególnie przyjazną atmosferę, była bowiem osobą bardzo ciepłą, pogodną, obdarzoną poczuciem humoru i wielką dozą serdeczności. Taką właśnie ją zapamiętamy.

       Nauczycielkę, Wychowawczynię, Dyrektora, Koleżankę, Przyjaciółkę, po prostu

       DOBREGO CZŁOWIEKA O WIELKIM SERCU.                                                                 

                          Żegnaj Marysiu!

      • Dlaczego zakładamy maski?

      • Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2d (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) pod opieką Pani Magdaleny Pastuszak, wygrali granta "INICJATOR W AKCJI" markowanego przez Stowarzyszenie Yoth Human Impact. Realizacja grantu finansowana jest przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. W ramach paro miesięcznego okresu, uczniowie będą realizowali kampanię społeczną pt "MASKI psychologiczne" - w formie projektów plakatów na ten temat.Grant zakończy się wydrukowaniem katalogów w twardej oprawie dokumentujących całą akcję, warsztatami online z zakresu kultury projektowej, promocji projektów, narzędzi projektowych itp.

       Gratulacje!

      • Matura 2021

      • Drodzy Maturzyści!

       Prosimy o zapoznanie się z prezentacją Matura 2021 (zakładka Dla ucznia/Matura). Znajdziecie tam informacje na temat organizacji i procedur egzaminu, dowiecie się także, jakie przedmioty możecie wybrać. Przed Wami złożenie wstępnych deklaracji maturalnych (do 30 września), będziecie je mogli zmodyfikować do 5 lutego 2021r. Przed Wami trudny rok, życzymy więc byście dokonali słusznych wyborów i poważnie podeszli do tego, najważniejszego w Waszym życiu egzaminu.

      • Erasmus+ : „Connected through sport – common future of youth from Europe”

      • W dniach 6 - 11 lipca 2020 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Erasmus+ : „Connected through sport – common future of youth from Europe”. Projekt odbył się w Poroninie, a podstawowym działaniem było spotkanie i integracja młodzieży polskiej z młodymi Polakami żyjącymi na Litwie.

       Zadaniem projektu było pogłębianie wiedzy przydatnej uczestnikom do życia codziennego. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się, jak stosować zasady zdrowego odżywiania, zrównoważonych ćwiczeń i odpowiedniej równowagi najważniejszych elementów wpływających na czynności organizmu w życiu codziennym.  Uczestnicy pogłębili swoje umiejętności pracy w zespole, osobiste, społeczne i językowe, a także rozumienie innych kultur. Uwzględniono także elementy dotyczące wiedzy o stereotypach i uprzedzeniach, współpracy międzykulturowej   i wspólnych korzeniach kultury europejskiej.  Informacje te uzyskano poprzez edukację poza formalną, przede wszystkim poprzez zaangażowanie samych uczestników w przygotowanie zajęć, które były okazją do zdobycia i utrwalenia nowej wiedzy poprzez jej praktyczne wykorzystanie.

        

      • Mazowiecki Konkurs Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej

      • Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej Etap 3-ci Mazowieckiego Konkursu Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej został odwołany. O kolejności miejsc zadecydowały wyniki dwóch pierwszych etapów. Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom a w szczególności Głównemu Geodecie Kraju dr hab inż. Waldemarowi Izdebskiemu, który w tym roku dołączył do tego zacnego grona. Dyplomy oraz nagrody przekażemy uczestnikom przez nauczycieli w czasie egzaminów zawodowych. Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku jubileuszowy konkurs odbędzie się normalnie. MKPWG_IX.pptx

      • Sukces naszego ucznia

      • Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Marcel Kubis z klasy 2i, został Laureatem AP SGGW w Warszawie. Laureat otrzymał indeks na Wydział Ekonomiczny do wykorzystania w roku matury na jednym z pięciu kierunków: ekonomii, finansach i rachunkowości, logistyce, zarządzaniu lub turystyce i rekreacji. W tegorocznej edycji uczestniczyli uczniowie z 25 szkół, Akademię ukończyło 183 uczniów. Gratulujemy wytrwałości w dążeniu do sukcesu!