• Dlaczego zakładamy maski?

• Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2d (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) pod opieką Pani Magdaleny Pastuszak, wygrali granta "INICJATOR W AKCJI" markowanego przez Stowarzyszenie Yoth Human Impact. Realizacja grantu finansowana jest przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. W ramach paro miesięcznego okresu, uczniowie będą realizowali kampanię społeczną pt "MASKI psychologiczne" - w formie projektów plakatów na ten temat.Grant zakończy się wydrukowaniem katalogów w twardej oprawie dokumentujących całą akcję, warsztatami online z zakresu kultury projektowej, promocji projektów, narzędzi projektowych itp.

Gratulacje!

• Matura 2021

• Drodzy Maturzyści!

Prosimy o zapoznanie się z prezentacją Matura 2021 (zakładka Dla ucznia/Matura). Znajdziecie tam informacje na temat organizacji i procedur egzaminu, dowiecie się także, jakie przedmioty możecie wybrać. Przed Wami złożenie wstępnych deklaracji maturalnych (do 30 września), będziecie je mogli zmodyfikować do 5 lutego 2021r. Przed Wami trudny rok, życzymy więc byście dokonali słusznych wyborów i poważnie podeszli do tego, najważniejszego w Waszym życiu egzaminu.

• Erasmus+ : „Connected through sport – common future of youth from Europe”

• W dniach 6 - 11 lipca 2020 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Erasmus+ : „Connected through sport – common future of youth from Europe”. Projekt odbył się w Poroninie, a podstawowym działaniem było spotkanie i integracja młodzieży polskiej z młodymi Polakami żyjącymi na Litwie.

Zadaniem projektu było pogłębianie wiedzy przydatnej uczestnikom do życia codziennego. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się, jak stosować zasady zdrowego odżywiania, zrównoważonych ćwiczeń i odpowiedniej równowagi najważniejszych elementów wpływających na czynności organizmu w życiu codziennym.  Uczestnicy pogłębili swoje umiejętności pracy w zespole, osobiste, społeczne i językowe, a także rozumienie innych kultur. Uwzględniono także elementy dotyczące wiedzy o stereotypach i uprzedzeniach, współpracy międzykulturowej   i wspólnych korzeniach kultury europejskiej.  Informacje te uzyskano poprzez edukację poza formalną, przede wszystkim poprzez zaangażowanie samych uczestników w przygotowanie zajęć, które były okazją do zdobycia i utrwalenia nowej wiedzy poprzez jej praktyczne wykorzystanie.

• Mazowiecki Konkurs Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej

• Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej Etap 3-ci Mazowieckiego Konkursu Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej został odwołany. O kolejności miejsc zadecydowały wyniki dwóch pierwszych etapów. Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom a w szczególności Głównemu Geodecie Kraju dr hab inż. Waldemarowi Izdebskiemu, który w tym roku dołączył do tego zacnego grona. Dyplomy oraz nagrody przekażemy uczestnikom przez nauczycieli w czasie egzaminów zawodowych. Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku jubileuszowy konkurs odbędzie się normalnie. MKPWG_IX.pptx

• Sukces naszego ucznia

• Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Marcel Kubis z klasy 2i, został Laureatem AP SGGW w Warszawie. Laureat otrzymał indeks na Wydział Ekonomiczny do wykorzystania w roku matury na jednym z pięciu kierunków: ekonomii, finansach i rachunkowości, logistyce, zarządzaniu lub turystyce i rekreacji. W tegorocznej edycji uczestniczyli uczniowie z 25 szkół, Akademię ukończyło 183 uczniów. Gratulujemy wytrwałości w dążeniu do sukcesu!

• Rekrutacja 2020

• Wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane na adres technikumggd@gmail.com W czasie trwania epidemii możliwe jest wysłanie kandydatowi skanu skierowania na badania lekarskie.

• Ósmoklasisto - wybieraj mądrze!

• Ósmoklasisto - zbliża się ważny moment wyboru szkoły ponadpodstawowej. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat naszego technikum, placówki będącej w czołówce najlepszych szkół technicznych w Warszawie, która może poszczycić się, m.in. stuprocentową zdawalnością matur i „Złotą Tarczą” przyznawaną przez miesięcznik Perspektywy. Mamy nadzieję, że zaprezentowane informacje pomogą Ci w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Wejdź w link poniżej i poznaj nasze zawody.

• INICJATOR W AKCJI - sukces klasy o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej

• Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2d (graficznej) pod opieką Pani Magdaleny Pastuszak wygrali

granta "INICJATOR W AKCJI" markowanego przez Stowarzyszenie Yoth Human Impact. Realizacja grantu

finansowana jest przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.W ramach 5 miesięcznego okresu uczniowie

będą realizowali kampanię społeczną pt "STEREOTYPOZA - choroba cywilizacyjna" w formie projektów

plakatów na ten temat.Grant zakończy się wydrukowaniem plakatów w dużym formacie na twardym podłożu,

oraz katalogu dokumentującego całą akcję. Plakaty będą pokazywane w miejscach publicznych i internecie.

• Sukcesy wychowanków naszej szkoły w roku szkolnym 2019/20

• Olimpiada Innowacji Technicznych i wynalazczości - Sponsor Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Olimpiada w roku szkolnym 2019/20 została zakończona.

Uczniowie Technikum Geodezyjnego:

• Olga Łopacka
              • Wiktoria Szmagała
              • Juliusz Kania

Opracowali projekt pt. „Krajobraz kulturowy Wisły oraz możliwości ochrony i zagospodarowania”. Praca

uczestniczyła w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok A.

W kategorii „pomysł ekologiczny” projekt uzyskał tytuł FINALISTY. W roku szkolnym 2019/20 jest to najwyższe

wyróżnienie, gdyż nie wyłoniono Laureatów.

Uczniowie uzyskali tytuł „Młodego Innowatora” oraz indeks na dowolnie wybraną uczelnię wyższą techniczną.

Młodym Innowatorom - uczniom naszej szkoły składamy gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.”

• Tak żyć jak żyłem, warto było

• Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jakub Stefanowicz z klasy 3bc zajął pierwsze miejsce w VII

Warszawskim Konkursie "Tak żyć jak żyłem, warto było" w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Gratulujemy!