• Druk 3D

• Technologia druku 3D niesie ze sobą szereg możliwości, coraz chętniej wykorzystywanych w polskich szkołach czy uczelniach. Uczniowie nabywają kolejne umiejętności, które już niebawem mogą okazać się kluczowe chociażby na rynku pracy. Zakupiliśmy dwie profesjonalne drukarki 3DGence DOUBLE P255, na potrzeby nauki druku przestrzennego.
              Nasza szkoła podąża za wyzwaniami stawianymi przez współczesny świat kolejnym pokoleniom, wchodzącym na rynek pracy. Zgodnie z oczekiwaniami pracodawców, młodzi ludzie powinni wykazywać się nie tylko samą wiedzą, ale również umiejętnościami jej praktycznego zastosowania. Nic więc dziwnego, że drukarki 3D są już czymś oczywistym na kierunkach mechanicznych, graficznych, a nawet lekarskich. Plastikowe modele, które będzie można przygotować na potrzeby zajęć pomogą nie tylko lepiej zapamiętywać, ale przede wszystkim zrozumieć nowe zagadnienia. Poprawią orientację i wyobraźnię przestrzenną, z którą uczniowie coraz częściej mają problem.